16 december 2025 - BRAVO release 25.3.2

16 december 2025 - BRAVO release 25.3.2

Deze release bevat diverse verbeteringen en correcties ten opzichte van de vorige versie:

1. Einddatum machtiging niet meer aanpasbaar na bereiken einddatum

Een machtiging heeft een einddatum. Zodra die einddatum is bereikt, is de machtiging niet actief. Het systeem liet toe dat je na die einddatum de einddatum kon aanpassen, waardoor de machtiging weer actief leek. Dit was verwarrend en fout, want alle gekoppelde abonnementen en meldingen zijn al beëindigd en kunnen niet opnieuw worden geactiveerd. Hetzelfde gold voor de optie intrekken: als een machtiging was ingetrokken, kon je die nog aanpassen, wat niet logisch is. Dit is in deze release van BRAVO aangepast. Als een machtiging niet actief is (door einddatum of intrekking), kan de einddatum niet meer worden aangepast.

2. Abonnement automatisch naar status “Besteld” na het wijzigen van een abonnementspolygoon 

Als gebruiker van BRAVO was het niet duidelijk, na het aanpassen en opslaan van een Abonnementspolygoon, dat de status van het abonnement nog aangepast moest worden naar ‘Besteld’. Als nu van een bestaand abonnement de geometrie wordt aangepast, zal de status van 'Geometrie aangepast' automatisch op ‘Besteld’ gezet worden. Dit geldt niet voor nieuwe abonnementen, hier moet de status nog steeds handmatig op de status ‘Besteld’ gezet worden.

3. Duidelijkheid op welke BRAVO omgeving je je bevindt

Vanaf nu is het duidelijker op welke BRAVO omgeving je je bevindt en op welke omgeving je probeert in te loggen. Op het inlogscherm en boven alle vervolg schermen van de KTO staat vanaf nu het volgende aangeven:

  • Bij de KTO: Ketentest omgeving (KTO) (Kleur rood)
  • Bij de productie omgeving is niets aangepast.
     

4. Veiligheidsvraag bij afbreken abonnementsignalen

Wanneer er een abonnementsignaal wordt afgebroken verschijnt er nu een pop-up met de vraag "Weet u het zeker dat u signaal xxxxxx wil afbreken?". Dit om te voorkomen dat signalen per ongeluk worden afgebroken.
 

5. Wijzigen of verwijderen van gekoppelde openstaande signalen niet meer mogelijk

Het is niet meer mogelijk om kanalen te wijzigen/verwijderen wanneer het kanaal nog actieve signalen bevat. Wanneer dit toch gedaan wordt verschijnt de volgende foutmelding “U kunt het kanaal niet wijzigen of verwijderen. Er zijn nog actieve signalen gekoppeld aan dit kanaal. Verwerk eerst de actieve signalen of keur deze af. Lukt dit niet neem dan contact op met de Klantenservice BGT.”
 

6. Einddatum Machtiging nu tot-en-met datum

De einddatum van een machtiging werd niet behandeld als een tot-en-met datum. Dit is in deze release opgelost.

Terug naar vorige pagina